Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan v. Tekin Dundar başkanlığında ‘okul güvenliği’ toplantısı düzenlendi.
Yavuz Selim Orta Okulu Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya Çaldıran Kaymakamı, Belediye Başkanı V. Tekin Dundar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Aslan, İlçe Jandarma Komutanı Mehmet Diki, İlçe Emniyet Müdürü Korkmaz Polat, muhtarlar, okul müdürleri ve okul aile birlikleri başkanları katıldı. Toplantıda ilçede eğitim öğretim yılının güven ve huzur içerisinde geçirilebilmesi amacıyla; güvenlik ve asayiş yönünden alınan tedbirler ve uygulamalar masaya yatırıldı.
Toplantıda konuşan Çaldıran Kaymakamı Tekin Dundar, eğitim öğretim yılı başında alınan kararlar ve tedbirlerin uygulanıp uygulanmadığını, ne süreçte olduğunu anlamak için toplandıklarını belirtti. Dundar; “Dönem içerisinde okul ve öğrenci güvenliği konusunda uygulamadaki durumlar, okul servislerinde aksaklık olup olmadığı, sigara ve uyuşturucu konularını görüşmek için ikinci bir defa bir araya geldik. Çok şükür uyuşturucu kullanımı ile ilgili ilçemizde sıkıntı gözükmüyor. Sigara konusunda da özellikle tüm ailelerden özveri bekliyoruz. Lütfen çocuklarınızın sigaraya başlamasını önleyin. Eğer bir şekilde sigaraya başlamışlarsa bir an önce önünü kesin. Sigara insanlığın başına beladır. Bence sigaranın üretimi de tüketimi de yasaklanmalı. Nikotin denen şey insanda en kolay bağımlılık oluşturan maddedir. Bu konuda özellikle ailelerden özveri ve duyarlılık bekliyoruz” dedi.

Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Aslan, 2017-2018 eğitim öğretim yılı başında yapılan toplantıda alınan kararlar ve tedbirler doğrultusunda yapılan uygulama, iş ve işlemleri paylaştı. Toplantı katılımcıların sorun ve taleplerinin iletilmesi ile karşılıklı görüş alışverişiyle sona erdi.