Çarşıdaki bir çay evinde verilen kahvaltıda çarşı esnafının sorunlarını dinleyerek yapılması gereken hizmetler konusunda bilgi alışverişinde bulunan Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar, "İlçemizde bulunan esnaflarımızla sürekli bir araya gelerek sorun ve önerilerini dinliyoruz. Bugün de ilçemizdeki esnaflarımızla kahvaltıda bir araya geldik, sorun ve önerilerini dinledik. İlçemizin ve esnafımızın gelişmesi, büyümesi için bir ve beraberlik çok önemli. Bu anlamda bizler her zaman esnaflarımızın yanında yer aldık, yer almaya da devam edeceğiz" dedi.
Çaldıran esnafı ise, Kaymakam Dundar ile bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Kaymakamımız her zaman biz esnafları ziyaret ederek yanımızda yer aldı. Devletimiz tarafından yapılan desteklemeler konusunda bilgilendirildik. Bu bilgiler doğrultusunda gerekli çalışmalarımızı başlatacağız. Kendilerine teşekkür ediyoruz" diye konuştular.
Kahvaltı programına İlçe Jandarma Komutanı Mehmet Diki, İlçe Emniyet Müdürü Korkmaz Polat, İlçe Müftüsü Fikri Göncü, Çaldıran Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Atilla Adıyaman, Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Abdulhalim Kaya ve çarşı esnafı katıldı