Çaldıran Jandarma İlçe Komutanlığında Jandarma Teşkilatının kuruluş yıl dönümü nedeniyle iftar programı düzenlendi
Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 178'nci yıldönümü sebebiyle gerçekleşen iftar programından memnuniyet duyduğunu ifade eden ve Jandarma Teşkilatı’nın 178’nci yılının hayırlı olmasını temenni eden Kaymakam ve Belediye Başkanvekilimiz Dundar, köklü bir tarihe sahip olan Jandarmanın kuruluşundan bugüne fedakarca görev yaptığını söyledi.
 
Jandarma teşkilatının ülkenin her köşesinde fedakarca görev yaptığının altını çizen Kaymakamımız, “İnsanımızın en önemli ihtiyacı asayiş ihtiyacı. Bu ihtiyacın giderilmesinde de 2 kuruluşumuz var; Emniyet ve Jandarmamız. Coğrafi alan farklılıklarıyla aynı işi yapıyorsunuz. İnsanımızın ihtiyacı olan emniyet ve asayişin temininde asli görev bu. Bu da kolay bir görev değil. Kusursuz yürütülmesi gereken bir görev. Bu da bir fedakarlığı ortaya çıkarıyor. Gücünü yasalardan, desteğini aziz milletimizden alan teşkilatımız, eğitimi ve sahip olduğu modern donanımı yanında yüreğinde vatan sevgisi ve görev anlayışıyla, hukuka, adalete, insan haklarına ve demokratik değerlere bağlılığıyla dosta güven, düşmana korku salmaya devam etmektedir. Teşkilatımız, kurulduğu günden bu yana günlük yaşamın her alanında ve ülkemizin her noktasında, gece gündüz demeden her koşulda vatanını kurumuştur.
Bugüne kadar kutsal vatan toprakları üzerinde emniyet ve güvenliğin teminatı olmuş, olmaya da devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, Türk Jandarma teşkilatımızın 178. kuruluş yıl dönümünü içten dileklerimle kutluyor, bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazi ve emeklilerimizi minnetle anıyor, halen görevi başında bulunan teşkilat mensuplarına da sağlık ve başarılar diliyorum’’ dedi.
İftar Programına, Çaldıran 1. Hudut Tabur Komutanı Yarbay Ramazan Çokkıyak, ilçe Jandarma Komutanı Serkan Koç, İlçe Müftüsü Fikri Göncü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Aslan, İlçe Mal Müdürü Kamil Değirmenci, Çaldıran Korucu Derneği Başkanı Nihat Aladağ, Çaldıran Şehit Yakınları ve Gazileri Koruma Derneği Başkanı Abdurrahman Çınarağaç ve Şehit Aileleri katıldı.