Çaldıran Anadolu Lisesinin konferans salonunda düzenlenen program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Şehit öğretmenlerin de anıldığı programda bir konuşma yapan Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar, topluma faydalı birey yetiştirmede en büyük görevin öğretmenlere düştüğünü belirtti.

Dundar, "Bizler çocuğumuza yeterince vakit ayıramazken, bir öğretmen yeri geliyor 80 çocuğa bile vakit ayırmak durumun da kalıyor. Bu gün ülke olarak eğitimde çok ileri düzeydeyiz. Eğitime-öğretim kalitemizi daha yukarılara çekmek mecburiyetindeyiz. Çağımızda öğrenci yetiştirmek daha güç hale gelmiştir. Teknolojinin toplumun her yaş grubuna etki etmesi avantajın yanı sıra dezavantaja da dönüşebilmekte. Çok fazla uyarıcı olması öğrenci motivasyonunu olumsuz yönde etkilemektedir. Öğrenciyi fiziki bakımdan donatmak kolay, önemli olan ahlaklı, bilgili, vatanına ve milletine faydalı yetiştirmek önemli. Yaşadığımız coğrafyada ailelerin kalabalık olması öğrencinin takibi çoğu zaman öğretmene düşmektedir. Bu zorlu görevde devletin tüm kurumları olarak öğretmenlerimizin yanındayız. diye konuştu.

Öğrenciler tarafından şarkıların seslendirilmesi, şiirlerin okunmasının ardından, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verildi.

Aday öğretmenlerin yemin töreni ile sona eren programa, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kurum müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı