Sabah saat 09.30'da Hükümet Konağı önünde başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması,  Atatürk büstüne çelenk sunulmasıyla devam etti. Tören daha sonra Çaldıran Anadolu Lise konferans salondan devam etti.
Tören, Öğrenciler tarafından şiirlerin okunmasının ardından, oratoryo, koro ve slayt gösterisiyle sona erdi. Kaymakam ve Belediye Başkan Vekilimız Tekin Dündar, şehit yakınları ve gazilerimizle Çaldıran Öğretmenler Evinde öğle yemeğinde bir araya geldi.
Yemeğin ardından Çaldıran Şehit ve Gazi Yakınlarını Koruma Derneği Başkanı Adurrahman Çınarağaç tarafından Kaymakam ve Belediye Başkan Vekilimiz Tekin Dundar’a teşekkür plaketi takdim edildi.
Düzenlenen Çanakkale şehitleri anma programına Kaymakam ve Belediye Başkan Vekilimiz Tekin Dündar, Cumhuriyet Savcısı Erkan Sarı, 1. Hudut Tabur Komutanı Piyade Yarbay Ramazan Cokkıyak, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Jandarma Yüzbaşı Serkan Koç, İlçe Emniyet Müdürü Savaş Ertürk, Milli Eğitim Müdürü Ömer Aslan, siyasi parti temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.